Vítejte v mém blogu

Blog Politiky
 

Švýcaři a machinace

Tak na ně taky došlo


.....
tajné nečestné jednání, pikle , kujme pikle ,kujme pikle....
Švýcarská UBS zaplatí za machinace s úrokovou sazbou pokutu 28,5 miliardy

Největší švýcarská banka UBS zaplatí úřadům v USA, Británii a Švýcarsku za manipulace s globálně používanou úrokovou sazbou Libor 1,5 miliardy dolarů (asi 28,5 miliardy korun). Banka se zároveň v této věci přiznala k podvodnému chování. Jde o druhou nejvyšší pokutu, jakou kdy nějaká banka ve světě dostala.
Švýcarská banka UBS
Zvětšit obrázek

Švýcarská banka UBS

FOTO: REUTERS/Alessia Pierdomenico

středa 19. prosince 2012, 8:18 - Curych

Zatím rekordní pokutu 1,92 miliardy dolarů musí zaplatit britská HSBC, která se minulý týden dohodla s americkými úřady, že částku zaplatí za stažení žaloby z napomáhání k praní špinavých peněz.

„Hluboce litujeme našeho nepatřičného a neetického chování. Sebevětší zisk není důležitější než pověst naší společnosti,“ uvedl ve sdělení UBS její generální ředitel Sergio Ermotti.

UBS přiznala, že s londýnskou mezibankovní sazbou Libor manipulovala v letech 2005 až 2010. Podle úřadů bylo do těchto aktivit zapojeno nejméně 45 lidí.

Nejvyšší sumu odvede UBS americkému ministerstvu spravedlnosti a tamní Komisi pro obchodování s komoditními termínovými kontrakty (CFTC), které dostanou 1,2 miliardy dolarů. Britský Úřad pro finanční služby (FSA) získá 160 miliónů liber (zhruba 4,9 miliardy korun).

Libor se používá jako měřítko velkého množství finančních transakcí ve světě v hodnotě stovek biliónů dolarů. Hodnotu sazeb Libor každodenně určuje Britská bankovní asociace na základě toho, jaké sazby jí nahlásí jednotlivé členské banky.
08.01.2013 16:03:14 |
Autor: Jaroslav Kaspar
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se