Vítejte v mém blogu

Blog Politiky
 

Hledají viníka

Někdo přece jen musel napsat tuto amnestii,Prezident republiky má své konzultanty v právním oboru a speciální odborníky přes právo .
link
Praha - Informace, kdo připravil kompletní znění kontroverzní novoroční amnestie Václava Klause (tedy právní dokument), je v České republice zřejmě státním tajemstvím.

Ani po opakovaných dotazech Aktuáně.cz se nedaří zjistit skutečné autory. I díky tomu kolují v právnických i politických kruzích divoké spekulace.

Kancelář prezidenta Klause mlčí, mlží nebo - v nejlepším případě - ukapává střípky informací.

Klausův mluvčí Radim Ochvat v pondělí tvrdil, že sice ne tak explicitně, ale na většinu položených otázek už prezident veřejně odpovídal. Poté, co redakce Aktuálně.cz trvala na odpovědi na dotaz, s kým konkrétně prezident amnestii konzultoval, mluvčí Radim Ochvat zaslal SMS zprávu: "Zatím pro vás nemám žádnou zpětnou vazbu." A pozdě večer "upřesnil", že "pan prezident na ty dotazy již opravdu odpovídal.
Jména ale stále neznáme

Klausův ředitel politického odboru Ladislav Jakl v České televizi zase prohlásil, že tvrdou oponenturu amnestie Václava Klause představoval "okruh jeho nejbližších spolupracovníků, s kterými to probíral, plus nejbližší spolupracovníci pana prezidenta za své konzultanty měli v těch odborných technických věcech přední právníky".

"Nejbližší okruh pana prezidenta" může být právě Ladislav Jakl, vicekancléř Petr Hájek (kancléř Jiří Weigl už pro Aktuálně.cz svoji účast vyloučil). Konkrétně to ale nevíme. A neznáme ani okruh "předních právníků".

"To spíš ať radši někdy jednou řekne pan prezident," prohlásil v ČT Jakl.

Podobné je to i ve vládě.
"My za to nemůžeme"

Ministerstvo spravedlnosti, se kterým prezident amnestii nakonec konzultoval, se také k autorství nechce znát.

"Byly to konzultace ryze právního charakteru. Ministr o její podobě, tedy o tom, koho všeho se bude týkat, informace neměl, dozvěděl se to až z jeho projevu," řekl Insideru člověk z ministerstva obeznámený s přípravou amnestie.
08.01.2013 13:07:17 |
Autor: Jaroslav Kaspar
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se