Vítejte v mém blogu

Blog Politiky
 

Dopady na hospodárnost země

Zlodějům umožněna milost-slušný člověk zaplatí

V jakém státě to žijeme ,dejme hlavy dohromady a bojujme proti těm mocným.Veřejně tu kritizovali a odkazovali na roky KSČ,ale oni to proboha dělají to samé v miliardách.
Okrádají naši zemi a to zcela bez vyčítek a sebekritiky od roku 1989.
Stížnost senátorů , kterou připravují advokáti Hana Marvanová a Milan Hulík, je založena na tom, že amnestie porušuje práva rovnosti občanů poškozených amnestovanými a že poškozeným uzavírá možnost domoci se jejich nároků.

Má být proto namířena proti druhé části Klausovy amnestie, která zastavuje trestní stíhání, jež trvají déle než osm let.

Kancelář prezidenta chystanou ústavní stížnost podrobněji nekomentovala. "Považuji to za pouhé politické gesto," uvedl mluvčí prezidenta Radim Ochvat.

Starosta Želechovic nad Dřevnicí Michal Špendlík pro Aktuálně.cz uvedl, že k pondělnímu poledni se k výzvě "Sundejte portrét prezidenta ze stěn!" připojilo již více než sto obcí. Zapojila se i většina místních škol.

Organizátoři se snaží i o získání podpory od politiků. Špendlík uvedl, že už osobně oslovil senátorku Alenu Gajdůškovou, aby pro akci získala podporu v Senátu.

S amnestií nesouhlasí 80 % obyvatel. Tisíce lidí Klausův čin naštval, mezi nimi jsou i desítky starostů či učitelů. Obcemi se šíří výzva "Sundejte portrét prezidenta ze stěn!" .

Starostové začali sundávat portréty prezidenta Václava Klause ze stěn obecních úřadů a ke stejnému kroku vyzývají také ředitele škol nebo úřadů, kde jsou umístěny další Klausovy podobizny.

"Prezidentův portrét má dokreslit důstojnou atmosféru místa. Prezident má také být vzorem pro děti, které se ve školách učí základům morálky a dobrým mravům. Ovšem Václav Klaus svým rozhodnutím udělit velkorysou amnestii mezi jinými i tunelářům, korupčníkům a podvodníkům ztratil morální právo být prezidentem slušných a poctivých lidí," objasnil starosta Vysokého Pole Josef Zicha.

Exsenátor Alexandr Novák , který byl odsouzen za korupci ke čtyřem rokům vězení, má znovu štěstí. Kvůli amnestii vyhlášené prezidentem Václavem Klausem již soudce chomutovského soudu o několik dnů odkládá rozhodnutí o tom, zda bude muset nastoupit do pankrácké věznice.

V ní měl vlivný severočeský podnikatel být již na začátku prosince. Tehdy ale před termínem napsal soudu, že je nemocný. Vězeňská služba ČR mu dala za pravdu a navrhla soudcům, ať mu nástup do vězení o půl roku odloží. Chomutovský soud ale dodnes nerozhodl. Zdůvodňuje to přitom obrovským množstvím práce spojené s novoroční amnestií.

Více čtěte zde

Pardubická věznice v podstatě ukončila propuštění vězňů na základě prezidentské amnestie, k dnešnímu ránu jich odešlo 269. Je ale možné, že se odtud ještě někdo na svobodu dostane, protože asi dvacet lidí čeká na výsledek odvolacích řízení. Soudci už ve věznici pracovat nebudou, skončili v neděli.

"O odvoláních bude rozhodovat Krajský soud v Hradci Králové," uvedl mluvčí věznice Tomáš Kubín.

Před zahájením amnestie bylo za mřížemi pardubické věznice 768 vězňů. První amnestovaný vyšel na svobodu minulý týden ve středu. Denně bylo propuštěno 50 až 90 lidí, a to i o víkendu.

Kdy bude na základě amnestie propuštěn úplně poslední vězeň, není jisté. "Mohu jen odhadovat, že soudy se budou snažit odvolací řízení vyřídit co nejrychleji," řekl mluvčí
08.01.2013 08:42:02 |
Autor: ČTK
| stálý odkaz
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se